سردار کمالی: علیرضاحقیقی کارتش کاملا قانونی است

توصیه من به این ورزشکار عزیز و ورزشکارانی مثل او این است که به جای موضع گرفتن برابر قانون یا اسنادشان را بیاورند و یا به دنبال راهکاری باشند.

 سردار موسی کمالی مسئول اداره مشمولان  ستاد کل نیروهای مسلح در گفت و گو با خبرآنلاین از جنجالی می گوید که چند هفته ای است فوتبال ایران را به هم ریخته است. او معتقد است این همه جنجال حتی بیشتر از اصل واقعیت است و اگر او حاضر نشده روی خط برنامه 90 برود به این دلیل بود که می ترسیده با کارش آبرویی از کسی برده شود.

او در این گفت و گو پرده از اتفاقی جالب بر می دارد. اینکه ستاره های تیم ملی والیبال هم مشکلی مشابه با ستاره های فوتبال داشتند اما داورزنی و فدراسیونش مشکلات این بچه ها را بی سر و صدا حل کرده است و خاطیان هم به سزای عمل شان رسیده اند. اما چطور این پرونده جنجالی شد؟ اینکه بیش از 100 بازیکن فوتبال کارت های معافیتی دارند که ممشکل دارند.

 

کارت ها قانونی هستند

 اصلا این طور نیست که فکر کنید این همه کارت مشکل دار وجود دارد. الان اسم 21 نفر مطرح شده است. این 21 نفر هم اسم های شان را ما منتشر نکرده ایم. اصلا موافق این کار هم نبودیم. ما هر بازیکنی که کارت معافیتش با اعتراضی روبرو شده بود را فعلا احضار کردیم و خواستیم تا بیایند و اسنادشان را رو کنند. به آنها گفتیم بیایند و از خودشان دفاع کنند. خیلی از این بچه ها می توانند حقانیت شان را ثابت کنند. برای مثال چند تایی از این کارت ها و اسناد منجر به صدور کارت ها تایید شده اند. نکته مهم این است که همه کارت های صادر شده برای این بازیکنان قانونی است و ما باید بررسی کنیم و ببینیم که آیا مدارکی که منجر به صدور این کارت ها شده ، قانونی بودند یا نه؟»

حواس مان باشد...

 این معافیت ها بر اساس اسنادی صادر می شوند که در خیلی های شان نهادهای دیگری از پزشکان گرفته تا ثبت احوال حضور دارند . حالا اگر یک سند جا به جا شود تمام اسنادی که منجر به صدور یک معافیت می شود را به هم می ریزد و نتیجه اش گمراهی گروهی است که معافیت ها را صادر می کنند. البته در این پرونده با متخلفان برخورد شده . اصلا قانون با کسی شوخی ندارد. قرار نیست این مسائل رسانه ای شوند اما جایی که اتفاق غیر قانونی افتاده ، قانون خیلی جدی وارد می شود. مثلا سال قبل ما گزارشی داشتیم درباره مشکلات مشابه آنچه امروز برای فوتبالیست ها  رخ داده ، در فدراسیون والیبال. ما این موضوع را با مسئولان فدراسیون در میان گذاشتیم . آنها هم همکاری کردند. متخلفین تنبیه شدند و تعدادی از ملی پوشان کارت های معافیت شان لغو شد و سعی کردیم شرایطی را فراهم کنیم تا در سکوت خبری قانون اجرا شود و والیبال ضربه نخورد. ما به عنوان متولی باید حواس مان باشد آبرویی از کسی نبریم. اگر کسی جرمی را مرتکب شده باید با او برخورد شود اما نه با های و هوی. »

 حقیقی و کریم مشکلی ندارند

ما چون جام جهانی در پیش بود اصلا دوست نداشتیم این پرونده خیلی خبرساز شود و تا پایان جام جهانی هم صبر کردیم که به تیم ضربه نخورد. الان هم در حال بررسی پرونده ها هستیم. برای مثال علیرضا حقیقی و کریم اصناری فرد پرونده های معافیت شان طرح شد و هر دو پرونده تائید شدند و هیچ یک از این دو مشکلی ندارند و کارت های شان کاملا قانونی است.»

رسانه ای کردن ممنوع

خیلی از جزئیات مربوط به این پرونده ها اصلا قابل طرح نیست. برای مثال یکی تخلف کرده و شناسنامه جعلی آورده که نشان می دهد او تک فرزند است. قانون با او تعارفی ندارد و برخوردش را انجام می دهد اما نیازی به طرح رسانه ای لش نیست. اما مثلا اسم خیلی از بچه هایی که این روزها مطرح شده تنها باعث ضربه خوردن به آبروی شان شده مثلا ما بازیکنی را داریم که معافیت کفالتش برای جدا شدن پدر و مادرش هستند. آیا باید نامش را اعلام کنیم؟ یا بازیکنی را داریم که کفیل مادر معلولش شده. مادری که معلولیت اعصاب و روان دارد. بهزیستی اسنادش را تائید کرده. این حق قانونی اوست. آیا باید این پرونده ها مطرح شوند؟ ما با این نوع برخورد مخالفیم.»

 

بختیار به نهادهای قضایی می رود

« باز من نمی خواهم اسم ها مطرح شود. ولی در مورد رحمانی، پرونده سوابق رزمندگی پدرش در سپاه پاسداران پاک پاک است . تا امروز حتی یک برگ سند نیاورده که حرف هایش ثابت شود. توصیه من به این ورزشکار عزیز و ورزشکارانی مثل او این است که به جای موضع گرفتن برابر قانون یا اسنادشان را بیاورند و یا به دنبال راهکاری باشند که مشکل شان با اعزام به یکی از یگان های خدمتی ورزشی حل شود. البته پرونده های این دوستان در نهادهای قضایی هم مطرح شود.»


 

/ 0 نظر / 13 بازدید