خانه سرخ پرسپولیس و عشقم علیرضاحقیقیAliReza haghighi and perspolis

علیرضاحقیقی

 
نویسنده : سحر - ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۳/٢٧

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

برای کاربران ایرانی، فضای مجازی حاشیه‌های بازی ایران - نیجریه جذابیت بیشتری داشت؛ تصاویری که در قاب تلویزیون جایی نداشت در فضای مجازی دست به دست می‌گشت. از هم‌وطنانی که با نماد یوز ایرانی و با صورت‌هایی رنگ کرده، بازی نگاه می‌کردند تا یک تماشاگر بامزه که «چلوکباب ایرانی» را به عنوان نماد ایران روی کاغذی نوشته ‌و رو به دوربین‌ها گرفته بود. 
به گزارش انتخاب ؛ اما هرچه تصاویر تماشاگران ایرانی حاضر در برزیل برای کاربران ایرانی فضای مجازی جذابیت داشت، تیپ و قیافه بازیکنان ایرانی مورد توجه کاربران خارجی این شبکه‌ها قرار گرفت.

علیرضا حقیقی، دروازه‌بان ایران که شب سختی را در برزیل برابر نیجریه گذرانده بود مرد شماره یک توئیت‌هایی بود که او را با ستاره‌های هالیوودی مقایسه می‌‎کردند. محبوبیت عجیب حقیقی در میان کاربران خارجی توئیتر و فیس‌بوک حتی او را به یکی از خبرهای یاهوی امروز هم بدل کرد. کافی است، هشتگ Haghighi یا  Iranian goalkeeper را جستجو کنید تا با نتیجه جالبی روبه‌رو شوید. حتی برخی از کاربران توئیتر عکس یا تصویر نمایه خود را به حقیقی تغییر داده‌اند.
اما نخستین تساوی جام بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهانی هم داشت. دیلی میل و ایندیپندنت نوشتند ‌نحسی سیزده بازی ایران و نیجریه را گرفت تا این بازی تنها بازی جام باشد که گلی نداشته است.
AS  اسپانیا که این روزها از شکست تحقیر‌آمیز تیم کشورش در نخستین بازی برابر هلند زخم خورده است با مقایسه خطایی که دیشب روی حقیقی صورت گرفت و داوران را تشخیص داد و صحنه مشابهی در بازی اسپانیا با هلند که منجر به گل هلند شد از داوری در جام انتقاد کرد.
روزنامه آ. اس اسپانیا با مقایسه این دو صحنه اعلام کرد داور مسابقه خطایی را روی حقیقی تشخیص داد که چند روز قبل روی کاسیاس به وضوح دیده شد و داور مسابقه آن صحنه را گل تشخیص داد، در حالی که در بازی ایران و نیجریه، این صحنه گل تشخیص داده نشد. در هر دو صحنه مهاجمان حریف با آرنج به دست دروازه‌بان زدند.
اما در حالی که رسانه‌‌های عربی، نخستین امتیاز کسب شده تیم‌های آسیایی در جام‌جهانی را حاصل «ضعیف‌ترین» بازی جام جهانی دانستند، گری لینه‌کر و ریو فردیناندف کارشناسان شبکه‌های‌‌ ورزشی از کارلوس کی‌روش و تیمش تمجید کردند. ریو فردیناند که یکی از کارشناسان اختصاصی بی‌بی‌سی برای جام جهانی 2014 است، پس از پایان این دیدار گفت: کارلوس کی‌روش توانست از تیم ایران، تیم قدرتمندی بسازد و همه جزئیات بازی را به دقت ‌بررسی کرده بود. به جرأت می‌توانم بگویم کی‌روش برای هر دقیقه از بازی برنامه داشته است. کی‌روش مربی بسیار خوبی است و در سال‌های گذشته، توانسته تیم ملی ایران را دچار تحول کند.

منبع: تابناک
 


 
comment نظرات ()