خانه سرخ پرسپولیس و عشقم علیرضاحقیقیAliReza haghighi and perspolis

علیرضاحقیقی

 
نویسنده : سحر - ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٢٦

سلام خوبین؟چه خبرا؟تابستون خوش میگذره؟یه مدت تمرینام فشرده بودن نتونستم اپ کنم ویه سری مطالب و تووبم نذاشتم ایشالا سری بعداون عکساروبراتون میذارم چشمک

توی این شب های عزیز ماروهم فراموش نکنیدوبرای علیرضاهم دعا کنیدکه ایشالا سربلندترازهمیشه باشه التماس دعا

بی علی اصل عبادت باطل است                     بی علی هرکس بمیرد جاهل است

 

  اللهم عجل لولیک الفرج


comment نظرات ()
اعتراض علیرضا حقیقی به جنایات اسراییل
نویسنده : سحر - ساعت ٧:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٢٦
جمعی از هنرمندان با صدور بیانیه ای اقدامات وحشیانه اخیر رژیم اشغالگر قدس علیه مردم بی دفاع غزه را محکوم کردند.
 در پی اقدامات وحشیانه اخیر رژیم اشغالگر قدس علیه مردم بی دفاع غزه باز هم هنرمندان همیشه در صحنه کشورمان در اقدامی شایسته تقدیر بیانیه را در محکومیت رژیم خونخوار صهیونیستی در اختیار خبرنگار سینمایی فارس قرار داده اند که متن کامل آن به شرح ذیل است:
برخی از ما می اندیشیدیم ابراهیم (ع) خط بطلانی کشید بر ذبح انسان به پای خدایان از سنگ و چوب اما اکنون نژاد پرستان صهیونیستی خائن به بشریت انسان هایی بی گناه را به پای امیال غیر انسانی  ومتکبرانه خود قربانی می کنند .در دید آنان  تاریخ همان است وسرنوشت ها همان. رفتار رژیم اسرائیل جنایت کار چون  قرون وسطی، دانایی و شرافت انسانی مردمان  را و توانایی آنا ن برای دست یابی به آن را مورد تردید جدی وتمسخر قرار داده ولجن مال کرده است.  تاریخ زمان نیست، ذات وجوهره ای دارد که آن را به حرکت وا می دارد و زمان را تبدیل به تاریخ می کند. این ذات وجوهره اش شدن انسان است  بر دو خط کفرو ظلم و شرک و…وخط دیگر سیر، توحید وحق وآزادی وبرابریست…که این حقیقت است نه حقی برای تحقق نیافتن. امروز رژیم اسراییل بر خط مقدم  ظلم و شر… وخیانت بر شرافت انسانی حرکت می کند .این اعمال ننگین  مربوط به دین یهود نیست بلکه با دستان پلید عده ای جنایتکار روی م یدهد حتی بنام اسلام (داعش) در عراق. و گا می آنطرف ترفلسطین بر خط مقدم توحیدو مظلومیت وآزادگی … است با چشمان فرو بسته کودکان وزنان به خاک وخون افتاده اش با پیوندها وذات گران بهایش با شدنش به تندیس افتخار ابناء بشر زیرا قدرت قلبشان بیشتر از قدرت ذهن وتفنگشان است که صد البته از ایمانشان است.  ما جمعی از هنرمندان، ضمن محکوم کردن وانزجار از تلاش های نژاد پرستانه رژیم کودک کش اسرائیل  با فریادی بلند از مردم  مظلوم فلسطین حمایت کرده  به آزادگان وهنرمندان مسئولیت پذیر می گوییم: ما باید چونان قاضی که حقی ندارد اما رای به حق میدهد حق را بگوییم. قلم کم هزینه ترین وسیله برای دفاع ازپر هزینه ترین مظلومیت زما ن ماست، گمراهی بشر را بدست قلم بسپارید و قلم را به عشق به آزادگی وانسانیت تا بلکه این رژیم سفاک را از جنایات  بیشر باز داریم. به فلسطین و غزه هم می گوییم: برای یاری به جنگل آیینه های رو سیاه و ترک خورده در نفاق وجهل نیا ندیش که خداوند یاور توست وبدان دوباره از کویر خفتهء لبان خشک روزه دارت که به خاک افتاده، سبزهء پیروزی قد می کشد و به یقین فردای دورت را توکل ومجاهدت وامید می سازد که البته در طوفان در یا امید داشتن پیروزی است  والا در ساحل آرامیدن، امید بی معناست. پس مقاوم و صبور بمان  که اگر شیطان به انسان سجده نکرد اما عاقبت بر سرزمین تو چونان درایران و… با تمام توانش به پای تو به سجده خواهد افتاد.انشاء الله
امضاءکنندگان این بیانیه عبارتند از: حجت الاسلام والمسلمین استاد پناهیان، فرج الله سلحشور ، جهانگیر الماسی ، اکبر عبدی ، پرویزشیخ طادی، جمال شورجه ،جهانبخش سلطانی، جعفر دهقان ،قربان محمد پور، محمد صادق آذین، محسن علی اکبری ، حسن نجاریان، اسماعیل سلطانیان، اسرافیل علمداری، عباس قلیچ لو، کورش زارعی، مجتبی بی طرفان، نسرین نکیسا، سعیده عرب، سیدمهدی فرخ پور، اسماعیل حاج حیدری، روح انگیز شمس، علی درخشی، مسعود ده نمکی ، محمد هاشم پناه، وحید یامین پور ، محمود عالیشوندی، مقیمی، معطری، محمدرضا داودنژاد، کیوان نیا، علیرضا لرستانی، روح الله برادری، زینال ایزد پناه، خلیل عقاب، افشین چگینی، پیرحیاتی، مصطفی پورحامدی، محمد اکبرزاده، امیر صادقی، رامین راستاد، علیرضا حقیقی ، مهدی آقایی، حامد قوام، فرهاد مسکوک، سیدابوالفضل سیدالنگی، بهرام صادقی مزینانی، رمضانپور، مرتضی شاه کرمی.

comment نظرات ()
علیرضا حقیقی روی تیتر روزنامه شوت
نویسنده : سحر - ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٢٦


comment نظرات ()
حقیقی درکنارکودکان کار
نویسنده : سحر - ساعت ٧:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٢٦


comment نظرات ()
حضور مجدد حقیقی در روبین کازان
نویسنده : سحر - ساعت ٧:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٢٦

 

به گزارش جام جم ورزشی ؛ علیرضا حقیقی سنگربان شماره یک کشورمان که در جام جهانی برزیل نیز عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت برای روشن شدن تکلیف نهایی‌اش با کازانی‌ها بامداد امروز به همراه مدیر برنامه‌هایش عازم روسیه شد.

حقیقی یک سال دیگر با روبین کازان روسیه قرارداد دارد اما با توجه به 2 پیشنهاد خوب پس از جام جهانی پیگیر این است تا بهترین انتخاب را برای ادامه فوتبالش داشته باشد.

 


comment نظرات ()
همه رکورد‌های مردان کی‌روش در جام جهانی2014/ حقیقی نفر134 ام جام
نویسنده : سحر - ساعت ٤:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٢٤

م جهانی 2014 به میزبانی برزیل در حالی آغاز شد که تیم ملی کشورمان در گروه F  این رقابتها و جایی در میان تیم‌های آرژانتین، بوسنی و نیجریه قرار داشت، قرعه کشی که هر چند ما را در کنار نام ستاره های بزرگی از جمله مسی قرار داده بود اما ترس از باخت پر گل را هم در دل خیلی‌ها انداخته بود، البته ما ایرانی‌ها نشان داده‌ایم که در روزهای سخت و بزرگ، بزرگ و سرسختانه هم کار کرده‌ایم. 
 
ما با تیمی به بزرگی، آرژانتین با ستاره‌های پر افتخار همگروه بودیم یا با نیجریه‌ای که یکی از بهترین تیم‌های آفریقایی است و البته با بوسنی با مهاجمان سر سخت و کار کشته و خطرناک! 
 
مردان کی روش در حالی که بسیاری از کارشناسان تیمشان را کم شانس‌ترین تیم گروه برای صعود  نامیده بودند به تمرینات و آخرین روزهای اردوی خود در برزیل ادامه دادند تا در اولین مصاف خود به رویارویی با مهره‌های سرسخت با قدرت بالای بدنی نیجریه بروند. 
 
 استفان کشی که از تیم ما فقط کی روش سر مربی‌اش را می شناخت این فرصت را پیدا کرد تا با جوانانی آشنا شود که با امید و انگیزه باز هم غیرت ایرانی خود را نشان دادند و توانستند اولین امتیاز این دوره از جام را در این دیدار آن خود کنند. 
 
 هر چند سیستم بازی تیم ملی تدافعی  بود و انتقاداتی نیز به آن وارد شد اما ما یکی از خاص ترین مصاف‌های خود را در دیدار بعدی یعنی با آرژانتین در پیش داشتیم، ما باید به رویارویی با یاران مسی می‌رفتیم همان‌هایی که در بهترین سطح کیفیت توپ می زدند و البته مهره های پر تلاش ما هم که ترس‌شان با تساوی شیرین مقابل نیجریه‌ها ریخته بود با انگیزه قدم به زمین مسابقه گذاشتند و در نمایشی خیره کننده 90 دقیقه در کنار بسته نگه داشتن دروازه، موقعیت های خوبی هم بر دروازه حریف به وجود آوردند و ناگفته نماند که داور هم صحنه‌ای را که همه دیدند،  ندید تا در وقت‌های اضافه پسر بازیگوش و  با هوش آرژانتین لیونل مسی  با زیرکی هر چه تمامتر یک گل سه امتیازی برای تیمش به ثمر برساند و ما را علیرغم همه شایستگی هایمان در این دیدار بازنده از زمین مسابقه بیرون آورد. 

همین اشکالات داوری و البته نتیجه‌ی ناراحت کننده تا حدودی تمرکز بازیکنان ما را به هم ریخت به علاوه مهره های کی روش در دو بازی اول جام دوندگی بالایی داشتند و این کمی آن‌ها را خسته کرده بود تا نتیجه آن کاملا در بازی با بوسنی‌ مشهود باشد، در روزی که مسی و یارانش  با برد نیجریه کار را برای صعود ما میسر کرده بودند ما با نتیجه 3 بر یک به بوسنی باختیم تا رویای صعود به مرحله بعدی جام جهانی در این دوره نیز در دلمان بماند، هر چند تیمی که کی روش در برزیل به نمایش گذاشت رضایت هواداران ایرانی را به همراه داشت و البته رسانه ها و مطبوعات خارجی و جهانیان نیز دید تازه‌ای به فوتبال ایرانی پیدا کردند. 
 
 اما قصد داریم در پایان جام جهانی نیم نگاهی به رکورد‌های  مردان کی روش داشته باشیم از آن جایی که ما در مرحله گروهی حذف شدیم ملاک سنجش ما نیز عملکرد تیم های دیگردر همین مرحله است. 
 
*** "تدافعی" ترین تیم جام، در "حمله" سی ام شد 
 
 در مرحله گروهی این تیم ایران بود که عنوان تدافع ترین  تیم جا را به خود اختصاص داد. 
 
 در بخش هجومی ترین تیم ها آرژانتین، فرانسه و غنا رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و تیم ما سی ام شد. 
 
 بعد از ما نیز تیم های آمریکا و کاستاریکا رتبه های بعدی و پایانی را به خود اختصاص دادند. 
 
*** 72 تکل در سه بازی 
 
 تیم ملی کشورمان در سه بازی، 67 بار برای دفع توپ تلاش داشته است که 57 دفع از میان آن موفق بوده است. 
 
 ایرانی‌ها در این سه بازی 72 تکل هم داشته‌اند که 18 تکل موفق و 31 تکل ناموفق بوده است در تکل زنی مهرداد پولادی با 20 تکل در جدول تکل زنان مرحله گروهی قرار دارد. 
 
*** 13 کرنر، 60 سانتر 
 
 در مرحله گروهی تیم ملی  کشورمان 13 کونر را در کارنامه خود ثبت کرد این یاران مسی بودند که با 24 کرنر بیشترین تعداد کرنر را در جام جهانی به ثمر رساندند. 

ترین کرنرها مربوط به  هلند(5)، استرالیا(6) و ایتالیا(9) بود. 
 
ایران  با 60 سانتر نیز در رده چهاردهم تعداد سانترهای جام جانی در مرحله گروهی بود. 
 
*** پاس‌های سالمی که کم بود 

ما در سه بازی که انجام دادیم مجموعا 950 پاس را داشتیم این در حالی بود که آلمان قهرمان این دوره از رقابت‌ها در مرحله گروهی با 2120 پاس رکوددار پاس بود. در میان همین 950 پاس، تنها 64 درصد پاس ما صحیح بود که این ما را در رتبه آخر تیم‌های حاضر در جام در مرحله گروهی قرار داد. 
 
*** وضعیت حمله از جناحین و مرکز تیم ملی 

حمله از جناحین تیم ملی در دو بخش چپ و راست تفاوت‌هایی با هم داشت. ایران 28 بار از جناح چپ به دروازه‌ حریف حمله کرد و در جناح راست نیز 37 حمله داشت در بخش مرکزی نیز ایران تنها 9 بار خود را به دروازه حریف رساند در حالی که آرژانتینی‌ها با 34 بار حمله از مرکز اول شدند. 
 
*** آفساید شاگردان کی روش 

در مرحله گروهی جام جهانی این آرژانتینی‌ها بودند که با تنها یکبار در آفساید قرار گرفتن رکوددار کمترین تعداد آفساید بودند. ایرانی‌ها نیز 10 بار در آفساید قرار گرفتند و اما ایتالیا با 21 بار در آفساید قرار گرفتن رکوددار در این مرحله شد.

* قوچان نژاد شوت‌زن‌‌ترین بازیکن ایران 

پرونده ایران در مرحله گروهی با انجام سه بازی بسته شد. قوچان نژاد با 10 شوت، شوتزن‌ترین بازیکن ایران در این جام بود. در میان 10 شوت وی 6 شوت در چارچوب و 4 شوت خارج از چارچوب بود. کریس رونالدو در مرحله گروهی با 23 ضربه شوتزن‌ترین بازیکن دور گروهی شد. 
 
تیم ملی کشورمان اما در بخش شوت‌زنی گروهی با 22 شوت کمترین تعداد شوت را در این مسابقات و در این مرحله به نام خود ثبت کرد. 
 
*** 4 کارت زرد و 49 خطا 

تیم ملی کشورمان با چهار کارت زرد و 49 خطا پرونده خود در سه دیدار را بست. 
 
خشن‌ترین تیم مرحله گروهی هم اروگوئه بود که با 6 کارت زرد و آن خطای تاریخی سوارز در مستطیل سبز نمایش خود را ارائه کرد و البته تیم‌های آرژانتین، آلمان و سوئیس در این مرحله تنها یک اخطار داشتند. 
 
*** رکورد کمترین گل زده در مرحله گروهی 

ایران،‌ هندوراس و کامرون با تنها یک گل در مرحله گروهی رکورددار کمترین تعداد گل به ثمر رسیده هستند. 
 
بیشترین گلزنی‌ها هم مربوط به هلند و کلمبیا با 10 و 9 گل زده می‌باشد. 
 
*** رده‌بندی ملی‌‌پوشان ایران در پایان مرحله گروهی 

در پایان مرحله گروهی  و پایان یافتن جام جهانی برای تیم ملی کشورمان مهرداد پولادی با 9.04 امتیاز بهترین رتبه ایرانی‌ها در این جام را از آن خود کرد. پولادی در جایگاه بیست و هشتم این رده‌بندی قرار گرفت. 
 
امیرحسین صادقی با 8.55 امتیاز شصتم شد.

رضا قوچان‌نژاد با8.23 امتیاز رتبه هشتاد و پنجم را از آن خود کرد. 
 
جواد نکونام نیز با 7.97 امتیاز صد و هشتم شد. 
 
احسان حاج صفی با 7.89 امتیاز صد و پانزدهم شد. 
 
پژمان منتظری با 7.71 امتیاز رتبه 132 را از آن خود کرد. 
 
علیرضا حقیقی با 7.69 امتیاز صد و سی و چهارم شد. 
 
اشکان اگه با 7.67 امتیاز، صد و سی و ششم شد. 
 
سیدجلال حسینی با 7.3 امتیاز، صد و هفتاد و سوم شد. 
 
آندو با 6.97 امتیاز رتبه 208 را به خود اختصاص داد. 
 
خسرو حیدری با 6.02 امتیاز سیصد و نهم شد. 
 
مسعود شجاعی با 5.19 امتیاز سیصد و نود و سوم  شد. 
 
جهانبخش با 4.38 امتیاز به همراه رضا حقیقی با همین امتیاز مشترکا به رتبه 461 رسیدند. 
 
** ایران ششمین وقت‌کش، جای تیم‌های عربی خالی! 

در جدول وقت‌کش‌ترین تیم‌های جام در مرحله گروهی هندوراس با 7 دقیقه و 40 ثانیه وقت‌کشی در رتبه اول قرار گرفت. 
 
فرانسه با 7 دقیقه و 19 ثانیه دوم شد. شیلی با 6 دقیقه و 58 ثانیه سوم شد. 
 
نیجریه با 6 دقیقه و 25 ثانیه چهارم، آمریکا با 6 دقیقه و 24 ثانیه پنجم و ایران با 5 دقیقه و 26 ثانیه ششم شد. 
 
در این جدول بوسنی با تنها 24 ثانیه وقت‌کشی کمترین میزان وقت‌کشی را در میان 32 تیم به خود اختصاص داد.

 

comment نظرات ()
 
نویسنده : سحر - ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٢٤

علیرضا حقیقی که در سه بازی مرحله گروهی مسابقات جام جهانی 2014 مقابل نیجریه، آرژانتین و بوسنی‌ و هرزگوین به میدان رفت از طرف نشریه کیکر صاحب میانگین نمره 2.83 شد.

 

وی پس از انجام مسابقات 64 مسابقه جام جهانی برزیل و اتمام این پیکارها که با قهرمانی آلمان انجام شد، صاحب میانگین نمره 2.83 شد که طبق نظر کارشناسان معتبرترین نشریه ژرمن‌ها در رده سیزدهم گلرهای برتر جام ایستاد.

 

از جمله نکات جالب این فهرست قرار گرفتن مانوئل نویر، گلر آلمان در رده سوم بود. دروازه‌بان ژرمن‌ها که بارها در خلال مسابقات درخشید تا جایی که از سوی فیفا به عنوان دروازه‌بان برتر جام برگزیده شد، صاحب میانگین نمره 2 شد و با اختلاف کمی پس از ناواس (کاستاریکا ، میانگین نمره 1.8) و اوچه‌آ (مکزیک، میانگین نمره 1.88 ) در رده سوم ایستاد.


 

رده‌بندی این نشریه به شرح زیر است:

 

1- ناواس (کاستاریکا)، میانگین نمره :‌1.8

 

2- اوچه‌آ (مکزیک)، میانگین نمره 1.88

 

3-نویر (آلمان)، میانگین نمره 2

 

4-هاوارد (آمریکا)، میانگین نمره 2.25

 

5-دومینگوئز (اکوادور)،میانگین نمره 2.33

 

6-براوو (شیلی)،میانگین نمره 2.38

 

7-بوفون (ایتالیا)، میانگین نمره 2.5

 

8- اوسپینا (کلمبیا)، میانگین نمره 2.6

 

9-ام‌بولی (الجزایر)،میانگین نمره:2.63

 

بناگلیو (سوئیس)، میانگین نمره: 2.63

 

11- انی‌یاما (نیجریه)، میانگین نمره: 2.75

 

12-رومرو (آرژانتین)، میانگین نمره: 2.79

 

13- علیرضا حقیقی (ایران)، میانگین نمره2.83

 

14-سیلیسن (هلند)، میانگین نمره: 2.86

 

15-کورتوا (بلژیک)، میانگین نمره: 3

 

بگوویچ (بوسنی و هرزگوین )، میانگین نمره: 3

 

جولیو سزار (برزیل)، میانگین نمره: 3

 

بری (ساحل عاج)، میانگین نمره: 3

 

کارنزیس (یونان)، میانگین نمره: 3

 

کاواشیما (ژاپن)، میانگین نمره: 3

بتو (پرتغال)، میانگین نمره:3

 


comment نظرات ()
پدرعلیرضاحقیقی:ما آذری ها خوش چهره هستیم
نویسنده : سحر - ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٢٤

ما آذری های خوش چهره!

 

علیرضا حقیقی به عنوان یکی از بازیکنان خوش چهره ایرانی اصالتا آذری است.

پدر علیرضا می گوید:((علیرضا هر چند متولد تهران است،اما بواسطه آذری بودن من ومادرش او هم از ژن آذری بهره برده است.من هم معتقدم  آذری ها

چهره های زیبایی دارند ،اما آذری بودن یک جز است .ایرانی بودن اصل ما جراست.حقیقت اینجاست که همه ایرانی ها خوش چهره هستند و علیرضا یکی

از ایرانی هایی است که بیشتر از بقیه دیده و به عنوان نماینده ایی برای ایرانی

های خوش  چهره معرفی شد.))

های خوش  چهره معرفی شد.))

حقیقی.شاکر دوست ازدواجی که تکذیب شد!

یکی از اتفاقاتی که سر وصدای زیادی در رسانه ها مطرح کرد،شایعه ازدواج او

با شاکر دوست بازیگر مطرح سینما بود.این موضوع وقتی جدی تر شد که اخبار

در گوشی درباره رویت این دو نفر در کنار هم و در مکان های مختلف شنیده

شد وحتی خبر استقبال شاکر دوست از حقیقی بعد از یکی از سفر های پرسپولیس

در فرودگاه دهان به دهان چرخید.این مساله تا جایی پیش رفت که خبر ازدواج

آقای فوتبالیست و خانم هنر پیشه در رسانه های مختلف مطرح شد.با این حال

اسناد موجود وشهادت شاهدانی که این دو نفر را با هم دیده بودند برای اثبات این

موضوع موثر نیفتاد و با مصاحبه همزمان این دو نفر در تکذیب آشنایی وازدواج

شان مساله بطور کلی منتفی شد.حقیقی هر چند صحبت های زیادی در این ماجرا

نکرد وتنها شایعه سازان را به شکایت تهدید کرد،اما حرکت جالب تر از سوی

شاکردوست اتفاق افتاد .او بطور کلی مدعی شده اصلا علیرضا حقیقی را نمی

 شناسد و حتی رابطه خوبی با ورزش فوتبال وفوتبالیست ها ندارد!

پدر علیرضا در این باره می گوید:((نمی دانم شایعه این ازدواج از کجا مطرح شد

.علیرضا دوستان زیادی بین بازیگران دارد و رابطه او با خانم شاکر دوست هم

مثل سایر دوستان هنرمندش بود وهیچ بحثی برای ازدواج این دو نفر مطرح نشد.

این موضوع حاصل شیطنت شایعه سازانی بود که می خواستند برای علیرضا

حاشیه درست کنند.))

نگاه دنیا به ایرانی ها عوض شد

بی تردید نگاه دنیا بعد از جام جهانی تغییر کرد.پدر علیرضا در این باره می

گوید:((چند وقت پیش یک فیلم خارجی را تماشا می کردم که این فیلم  درباره

ایران ساخته شده بود و چهره ایرانی ها را کریه،زشت وسیاه نشان می داد.بعد از

دیدن فیلم خیلی ناراحت شدم و با خودم گفتم دشمنی غربی ها با ایران کاری کرده

که آنها حتی چهره ایرانی ها را برای تروریست جلوه دادن شان زشت نشان دهند.

حالا احساس می کنم پسرم جواب دل شکسته من و همه دشمنان ایران را در جام

جهانی با چهره اش نشان داد.آنها دیدند که ایرانی ها خوش چهره هستند وحتی

می توانند لقب خوش چهره ترین بازیکنان جام جهانی را از آن خود کنند.چهره

علیرضا نماینده تمام پسران ودختران ایران زمین بود و نشان داد جوان ایرانی در

عین سادگی می تواند خوش چهره وآراسته باشد.))

شلخته یا بی تفاوت؟!

خیلی ها تصور می کنند که علیرضا حقیقی برنامه های ویژه ایی برای دیده شدن

 چهره اش در جام جهانی داشته و حتی با آرایش خاصی در مسابقات حاضر شده

باشد.با این حال پدر علیرضا معتقد است که او بصورت خدادادی زیباست:((علیرضا هیچ اهمیتی به خوش چهره بودنش نمی دهد و به هیچ وجه به

دنبال خود نمایی نیست.او حتی ظاهرش را ساده تر از خیلی دیگر از فوتبالیست

های ایرانی نگه می دارد و این ثابت می کند که زیبایی چهره اش خدادادی است.

او آن قدر نسبت به ظاهرش بی تفاوت است که حتی در دوره ایی که او بازیکن

پرسپولیس بود در برنامه 90 برایش حاشیه درست کردند و گفتند چون در یکی

از بازی ها شماره پیراهن او20 وشماره شورت ورزشی اش 13 است بازیکن

شلخته ای است ونمی تواند بازیکن حرفه ایی باشد.اما این نشان می دهد که

علیرضا دنبال خود نمایی نیست و در زمان به میدان رفتن برای مسابقه فقط به

فوتبال فکر می کند و اهمیتی به ظاهرش نمی دهد.علیرضا هر چند در قید و بند

ظاهرش نیست و نمی خواهد پوششی انگشت نما داشته باشد،اما به این که چه

چیزی بپوشد اهمیت زیادی می دهد. او لباس هایش را از برند خاصی تهیه می

کند ومعتقد است بعضی از برندها دوخت تمیز تری دارند.علیرضا در سال های

اخیر در اروپا اغلب لباس هایش را از خارج از ایران تهیه  می کرد،اما در کل

اصراری به پوشیدن لباس های خارجی ندارد و معتقد است بعضی از تولیدی های ایرانی هم در سطح خارجی ها کار می کنند وکیفیت کارهایشان با خارجی ها

رقابت می کند.))نزدیکان علیرضا از علاقه شدید او به محصولات برندهای

دولچه گابانا،گوچی،لویی ویتون،هرمس،بربری،لاگوست و...خبر می دهند.

بد اخلاق با اخم جذاب!

چهره علیرضا حقیقی به شکلی است که بعضی ها با دیدن او تصور می کنند که

او مغرور یا حتی بداخلاق است.اما خیلی از دوستان او معتقدند که تصور بد اخلاق بودن علیرضا به دلیل گره اخمی است که در صورت او وجود دارد.

البته چیری که باعث می شود این تصور بیشتر بروز کند ،گوشه گیری علیرضا

در مواجهه با رسانه ها و کم صحبتی اوست.با این حال پدر علیرضا در این باره می گوید:((علیرضا نه تنها مغرور و بد اخلاق نیست بلکه بسیار خوش قلب و

مهربان و حتی در مواقعی به شدت عاطفی است.دلیل کم مصاحبه کردن هایش

هم به این دلیل است که بارها در رسانه های مختلف حرف های او به شکل

دیگری منتشر شده و باعث دلخوری او شده است.))

استفاده از مشاوره  دوستان

دوستان نزدیک علیرضا نقش زیادی در تعیین لباس ها وظاهر او در مسابقات

دارند.آنها با دادن مشاوره به دروازه بان تیم ملی به او کمک می کنند تا ظاهری آراسته  تر داشته باشد.یکی از دوستان او در این باره می گوید:((ما تا جایی که

بتوانیم  به علیرضا کمک می کنیم تا ظاهری شکیل تر داشته باشد.مثلا او علاقه

زیادی به لباس دروازه بانی مشکی رنگ دارد،اما من به شخصه بارها به او گفته ام که لباس دروازه بانی سراسر مشکی برای دوره لئویاشین و دروازه بان های

دهه 90 میلادی است.بنابراین ما به او پیشنهاد کردیم که لباس های رنگی با ساق

سفید بپوشد تا قد او را بلندتر نشان دهد و لباسش جلوه بیشتری داشته باشد.

شعل:فعلا  فقط فوتبال

هر چند حقیقی عکس مدلینگ زیادی در سایت های مختلف  دارد ،اما او تا به

حال هیچ وقت بطور حرفه ایی کاری در زمینه مدلینگ انجام نداده و این عکس ها در آتلیه برخی دوستانش انداخته شده اند. پدر علیرضا دراین باره می گوید:((

علیرضا هیچ وقت برای کار مدلینگ جلوی دوربین عکاسان قرار نگرفته و عکس هایی که از او مشاهده شده صرفا شخصی و متعلق به خودش بوده اند .

بنابر این او شغل دیگری جز فوتبال ندارد و در حال حاضر فقط به فوتبال فکر

می کند))پدر علیرضا حتی خبر از تماس هایی که از کشور های مختلف  میدهد

که از علیرضا برای تبلیغ و کار مدلینگ دعوت به عمل آورده اند:((بعد از بازی

با نیجریه عده ایی  لطف داشتند وبا من تماس گرفتند واز او دعوت کردند برای

کار مدلینگ با آنها همکاری کند.من از آن جایی که از تمام برنامه های کاری

پسرم اطلاع دارم از آنها عذر خواهی کردم وگفتم که علیرضا فعلا تمام تمرکزش

روی فوتبال گذاشته است.با این حال انتخاب نهایی با خود اوست وشاید در آینده

کارهایی هم در زمینه مدلینگ انجام دهد))

 
comment نظرات ()
عکس های علیرضاحقیقی درمحک
نویسنده : سحر - ساعت ٩:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٧

 

 

 

 

 

 

 


comment نظرات ()
 
نویسنده : سحر - ساعت ٩:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٧

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


comment نظرات ()
سری1تصاویر علیرضا
نویسنده : سحر - ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٧


comment نظرات ()
تصاویر علیرضاحقیقی درمحک
نویسنده : سحر - ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٧


ادامه مطلب ...
comment نظرات ()
 
نویسنده : سحر - ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٧

علیرضا حقیقی پس از نمایش خوبی که در رقابت‌های جام جهانی 2014 برزیل داشت مورد توجه چند تیم اروپایی قرار گرفته و به احتمال فراوان فصل آینده نیز در اروپا فوتبال خود را دنبال خواهد کرد.

 

پیش از این گفته می‌شد دروازه‌بان تیم ملی کشورمان از تیم های پرتغالی، انگلیسی و فرانسوی پیشنهادهایی دارد و اکنون نیز بحث حضور او در لیگ ترکیه به میان آمده و از این کشور نیز پیشنهادی جدی به حقیقی رسیده است.

 

حقیقی یک سال دیگر با تیم روبین‌کازان روسیه قرارداد دارد که فصل گذشته به صورت قرضی در تیم کوویلیا پرتغال بازی کرد و این فصل نیز احتمال جدایی‌اش از روبین‌کازان وجود دارد. یک تیم پرتغالی و یک تیم ترکیه‌ای برای جذب دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان به صورت رسمی درخواست کرده‌اند و قرار است حقیقی برای بررسی این پیشنهادها با این تیم‌ها مذاکره کند.

این بازیکن پس از بازگشت از برزیل همراه تیم ملی در حال استراحت کردن و انجام امور شخصی‌اش است و یک هفته تا 10 روز آینده برای مذاکره با تیم‌های پرتغالی و ترکیه‌ای اقدام خواهد کردcomment نظرات ()
پیراهن حقیقی قاب شد
نویسنده : سحر - ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٧

پیراهنی که حقیقی به این موسسه اهدا کرده بود هم قاب شد تا سوژه عکاسان حاضر در محل داغ شود.

 

مراسم حضور علیرضا حقیقی در موسسه محک بعد از ضربات پنالتی بچه های این موسسه به او تمام شد.
حقیقی بعد از این ضربات توپی که با آن پنالتی ها زده شده بود را امضا و به موسسه محک تقدیم کرد.
پیراهنی که حقیقی به این موسسه اهدا کرده بود هم قاب شد تا سوژه عکاسان حاضر در محل داغ شود.
علیرضا حقیقی در قبال سوال هایی که از او درباره تیم اینده اش و تیم ملی می شد هیچ جوابی نداد و گفت:« اینجا درباره فوتبال حرف نمی‌زنم.»comment نظرات ()
تک عکس علیرضاحقیقی درهواپیمای بازگشت از برزیل
نویسنده : سحر - ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٥


comment نظرات ()
گفتگویی جالب با پدر علیرضا حقیقی/ خوش تیپی علیرضا ژنتیکی است
نویسنده : سحر - ساعت ۸:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٥

علیرضا حقیقی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران در بازی‌های تیم ملی در جام جهانی 2014 در درون دروازه درخشید و توانست نظر فوتبال دوستان را به خود جلب کند.
درخشش فوق‌العاده حقیقی در درون دروازه باعث شد فیفا وی را در بین 10 دروازه‌بان برتر جام جهانی قرار دهد این موضوع بهانه‌ای شد تا با پدر علیرضا حقیقی گپ و گفت خودمانی ترتیب دهیم و نظر وی را در مورد پسرش جویا شویم.
 
-از اوضاع و احوال علیرضا در برزیل جویا می‌شوید؟

 

بله، علیرضا قبل از هر مسابقه با خانه تماس می‌گیرد و از ما و مردم ایران التماس دعا دارد و با هر تماس می‌گوید که انرژی می‌گیرم. دیروز نیز در تماس تلفنی از شرایط تیم و وضعیتش صحبت کرد و گفت تمام بازیکنان آماده و سرحال هستند خودم هر سر حال و قبراق هستم و برای صعود به مرحله بعد آماده هستیم.
 
-از اینکه پسرتان در جام جهانی برزیل درخشیده چه احساسی دارید؟
 
از اینکه مردم ابراز احساساتشان را در پیام‌هایی به ما می‌رسانند من هم احساس رضایت می‌کنم و با هر تماس علیرضا این پیام‌های شادی مردم را به وی انتقال می‌دهم و تا انرژی بگیرد.
 
-چه دعایی برای موفقیت علیرضا در جام جهانی می‌کنید؟

برای من هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران فرقی ندارند و همه آن‌ها فرزند من هستند و فرقی با علیرضا ندارند من دعاگوی همه آنها هستم. امیدوارم امام زمان (عج) نیز بچه‌های تیم ملی را کمک کند تا بتوانیم از حیثیت فوتبال ایران دفاع کنیم.
 
-مادر علیرضا حقیقی بازی پسرش را می‌بیند چه می‌گوید؟

مادر علیرضا بیمار است و ما به خاطر بیماری وی سعی می‌کنیم اجازه ندهیم بازی را تماشا کند چرا که استرس برایش خوب نیست. مادر علیرضا قبل از هر بازی برای موفقیت تیم ملی سوره "یس" می‌خواند و برای تمام بازیکنان دعا می‌کند.
 
-نظرتان در خصوص واکنش خارجی‌ها نسبت به خصوصیات فیزیکی و ظاهر علیرضا حقیقی چیست؟

من فکر می‌کنم علیرضا در مرحله اول باعث افتخار ایران شده است علیرضا نشان داد انگشت کوچیکه ایرانی‌ها است.
وی با خنده گفت: بالاخره وی به عنوان خوش تیپ‌ترین فوتبالیست شناخته شده است که خصوصیات ظاهری‌اش ژنتیکی است.

 
-با درخشش علیرضا حقیقی در جام جهانی چه تیمهایی خواستار جذب وی شدند؟

علیرضا قبل از جام جهانی هم پیشنهادهای زیادی داشت اما الان با توجه به درخشش در جام بیستم پیشنهادهای زیادی از سوی کشورهای صاحب فوتبال از جمله اسپانیا، پرتغال، انگلیس، فرانسه، آلمان دارد.

-آیا پیشنهاد از سوی باشگاه استقلال هم داشته است؟
 
باشگاه استقلال هم خواهان جذبش بودند اما علیرضا پسر پرسپولیس است و با احترامی که برای قلعه‌نویی قائل است دوست ندارد به استقلال برود چه مربیانی در موقعیت و پیشرفت حقیقی موثر بودند. مرحوم مجید سبزی که روحش شاد باشد امیر جهانگیری، مجید پروین نقش به سزایی در پیشرفت و موفقیتش نقش داشته وحید قلیچ‌، بهروز سلطانی، سعید عزیزیان یحیوی بیشترین نقش را بری علیرضا ایفا کردند.

-نظرتان درمورد پیش‌بینی که عنوان کرده بود 10 سال دیگر عابدزاده می‌شوم چیست؟

علیرضا عابدزاده را به عنوان دروازه‌بان دوست دارد و همواره از وی به عنوان الگوی خود یاد می‌کند.


-شما همیشه از علیرضا درقبال مطالب روزنامه‌ها دفاع می‌کردید اکنون هم اینگونه است؟

بله من همیشه از پسرم در مقابل حرفها روزنامه‌ها رسانه‌ها دفاع کرده باید بگویم بعضی از قلم به دستان افرادی حسود و بخیل هستند و چشم دیدن موفقیتهای علیرضا را ندارند این رسانه‌ها گاهی مطالبی می‌نویسند که نادرست است و وقتی از مراجع قانونی آنها را به دادگاه می‌کشانیم اظهار ندامت و عجز می‌کنند چند بار این موضوع پیش آمد اما با دخالت علیرضا این مسئله فیصله پیدا کرد.


comment نظرات ()
کروش می گوید حقیقی پتانسیل خوبی دارد و برای رسیدن به جایگاهش تلاش کرده
نویسنده : سحر - ساعت ۸:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٥

کروش می گوید حقیقی پتانسیل خوبی دارد و برای رسیدن به جایگاهش تلاش کرده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به سوال مجری برنامه "بیست چهارده"که پرسید شما خلعتبری را به خاطر نیمکت نشینی دعوت نکردید اما علیرضا حقیقی هم در فصل قبل بازی های زیادی را انجام نداد این پاسخ را داد:«نه این هیچ تضادی ندارد. امروز در سراسر دنیا اگر سرمربی تیم ملی تصمیمش را بنا بر بازی کردن بگیرد ، باید فقط مسی و رونالدو را دعوت کند چون آگوئرو ، ژکو بنزما فیکس نیستند. من گفتم خلعتبری سال بدی را گذراند و این روی شرایطش اثر داشت. من خیلی تلاش کردم او ریکاوری شود اما آخرین لحظه دیدم دیگر انتخاب هایم شرایط بهتری داشتند.»

کروش ادامه داد:«علیرضا حقیقی مثال خیلی خوبی است برای فوتبال ایران. او همیشه پتانسیل خیلی خوبی داشته. به خودش گفته بودم تو خیلی خوبی که اینجا باشی. باید بروی بیرون از ایران اما به باشگاهی رفت که فرصت بازی نداشت. خیلی تلاشکرد که یک باشگاه داشته باشد. آن هم بدون پول حتی به جایگاه تیم هم توجه نکرد و به پرتغال رفت و همین تصمیم دوران بازی او را به آینده فرستاد. او با بازی هایش در لیگ دوم پرتغال ، به تیم ملی دعوت شد. اگر قرار بود بازیکنانی که فقط بازی کنند را دعوت کنم باید گوچی را کنار می گذاشتم. مهمترین مسئله این است که همه باید از حقیقی یاد بگیرند . اینکه تیم های مختلف لژیونرهای زیادی دارند،بچه های ما هم باید یاد بگیرند که بروند به تیم های خارجی و فوتبال بین المللی. این الگوی خوب حقیقی برای همه است.»


comment نظرات ()
نبی : گاسپر جای رحمان را به حقیقی داد
نویسنده : سحر - ساعت ۸:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٥


comment نظرات ()
قلیچ:کاش حقیقی را ازخانه خودش فراری نمی دادند
نویسنده : سحر - ساعت ۸:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٥


comment نظرات ()
ابتکاریک شهروندبرای تشکر ازعلیرضاحقیقی
نویسنده : سحر - ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱۱


comment نظرات ()
تصاویر بازگشت تیم ملی به ایران
نویسنده : سحر - ساعت ۳:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱۱


comment نظرات ()
پدر حقیقی در فدراسیون فوتبال؛ متلک بابای شماره یک به کاپیتان
نویسنده : سحر - ساعت ۳:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱۱


comment نظرات ()
دروازه بان تیم ملی فوتبال در جام ملت ها کیست؟
نویسنده : سحر - ساعت ۳:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱۱

 

این روزها بی شک همه توجهات معطوف به انتخاب سرمربی آینده تیم ملی فوتبال است اما شاید بررسی اینکه چه کسی مرد شماره یک دروازه ایران در جام ملت های پیش رو آسیا هم خواهد بود چندان خالی از لطف نباشد.


comment نظرات ()
 
نویسنده : سحر - ساعت ۳:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱۱


comment نظرات ()
حضور مدیربرنامه علیرضا حقیقی و خلعتبری در باشگاه
نویسنده : سحر - ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱۱

 

مدیربرنامه های علیرضا حقیقی پس از حضور در ایران ظهر امروز به باشگاه پرسپولیس رفت تا در خصوص مطالبات گذشته این بازیکن با علیرضا رحیمی گفتگو کند. او اعلام کرد که دروازه بان یک تیم ملی یک، 2 پیشنهاد داخلی و خارجی دارد.

 

* رضا نورمحمدی و محمد نوری نیز در دفتر باشگاه حضور پیدا کردند تا بار دیگر در خصوص دریافت مطالباتشان با مدیرعامل گفت و گویی را داشته باشند.

* مدیر برنامه های خلعتبری نیز در باشگاه حضور یافت و درباره صدور رضایت نامه این بازیکن با رحیمی صحبت کرد. 

*به گفته خواجه وند نامه شکایت صدرا سیستم به باشگاه رسید و برای بررسی بیشتر در اختیار مدیر عامل قرار گرفت.
comment نظرات ()
تصاویر علیرضا حقیقی فتو امان 1
نویسنده : سحر - ساعت ۳:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱۱


comment نظرات ()
عکس علیرضا حقیقی در صفحه اول یاهو به عنوان muslim player
نویسنده : سحر - ساعت ٢:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٩


comment نظرات ()
 
نویسنده : سحر - ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۸

دوستای گلم این یه شایعه است وصحت نداره


comment نظرات ()
بازگشت ملی پوشان به تهران
نویسنده : سحر - ساعت ۸:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۸

 

 


comment نظرات ()
علیرضا حقیقی: به مسی توهین نکنید
نویسنده : سحر - ساعت ۳:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، علیرضا حقیقی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان در صفحه شخصی‌اش پس از باخت تیم ملی به آرژانتین و اینکه گفته می‌شود به صفحه شخصی این بازیکن و داور بازی از سوی هواداران ایرانی حمله مجازی صورت گرفته، نوشت: دوستان عزیز، دلیل نمی‌شود اگر مسی به تیم ملی ایران گل زده به صفحه شخصی او برویم و به او توهین کنیم چرا که با این کار فرهنگ خودمان را زیر سئوال می‌بریم


comment نظرات ()
نکیسا:جای حقیقی هر گلر دیگری هم بود گل می‌خورد
نویسنده : سحر - ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱

جای حقیقی هر گلر دیگری هم بود گل می‌خورد/ نمره او ۱۹ است دروازه‌بان‌ اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: به جای حقیقی هر دروازه‌بان دیگری هم بود ضربه مسی را گل می‌خورد نیما نکیسا در خصوص عملکرد علیرضا حقیقی در بازی شب گذشته ایران مقابل آرژانتین گفت: ایکاش حقیقی به جای حرکت رو به جلو در زمان زدن ضربه مسی، به کناره حرکت می‌کرد، اما باید قبول کرد که هر دروازه‌بان دیگری هم بود آن توپ را گل می‌خورد و معتقدم اگر حقیقی آن توپ را می‌گرفت الان در منچستریوناتید بازی می‌کرد. وی ادامه داد: با این همه اعتقاد دارم آرامشی که در صورت علیرضا در بازی با آرژانتین دیدیم خیلی خوب است و باعث شد تا عملکرد خوبی در این بازی داشته باشد. او همچنین در خروج‌هایش به موقع عمل می‌کرد و باید بگویم که نمره‌اش قبولی بود. دروازه‌بان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره عکس‌العمل‌های حقیقی در بازی دیشب هم اظهار داشت: او در بازی شب گذشته عملکرد خوبی داشت، اما مسی در پشت محوطه هجده قدم واقعاً خطرناک است. حقیقی خروج‌های خوبی داشت و کی‌روش با بازی دادن به او نشان داد که تصمیماتش احساسی نیست و از روی منطق تصمیم می‌گیرد. نکیسا در پایان گفت: با اینکه اعتقاد دارم داور پوست تیم ما را کند، اما نمره من به حقیقی 19 است و معتقدم دروازه‌بانی که 19 می‌گیرد به خاطر یک غلط نباید از او انتقاد کرد. من به همه بازیکنان به خصوص حقیقی بابت بازی دیروز تبریک می‌گویم.


comment نظرات ()
حقیقی:امیدوارم مردم ازبازی ماباآرژانتین راضی باشند/علیرضاحقیقی:ازدیداربابوسنی..
نویسنده : سحر - ساعت ۳:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱

علیرضا حقیقی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان پس از باخت یک بر صفر تیم ملی مقابل آرژانتین در شب گذشته با انتشار ویدئویی در یکی از شبکه‌های مجازی از هواداران تیم ملی کشورمان بابت نتیجه به دست آمده عذرخواهی کرد.

 

وی در این پیام تصویری خطاب به هواداران گفت: ممنون از انرژی‌های مثبتی که به ما دادید اما نشد که بشود! امیدوارم از بازی من و سایر بازیکنان تیم ملی راضی باشید و ان‌شاءالله در بازی با بوسنی جبران می‌کنیم.

گفتنی است تیم ملی فوتبال کشورمان با تک گل مسی که در دقایق اضافه بازی به ثمر رسید مغلوب آرژانتین شد.

 

 

................................................................................................................

علیرضا حقیقی درباره دیدار ایران مقابل آرژانتین افزود: متاسفانه بازی را در دقیقه ۹۱ واگذار کردیم ولی این چیزی از ارزش‌های ما کم نمی‌کند. اطمینان دارم از بازی با بوسنی با دست پر خارج می‌شویم.

 

حقیقی درباره گلی که از لیونل مسی دریافت کرد هم گفت: من نه فقط در آن صحنه که در همه صحنه‌ها تمام تلاشم را کردم. در آن صحنه هم خیلی خودم را کشیدم اما توپ به جایی رفت که نباید می‌رفت.

 

 

 


comment نظرات ()
عکس های ورود بازیکنان به بلوهوریزونته
نویسنده : سحر - ساعت ۳:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱


ادامه مطلب ...
comment نظرات ()
 
نویسنده : سحر - ساعت ٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گو با سایت «فیفا» اعلام کرد از تقابل با لیونل مسی نمی‌ترسد. او هم چنان عنوان کرد که تجربه زیادی از بازی کردن در اروپا دارد که به موفقیت او در بازی با آرژانتین کمک می‌کند.

ایران و آرژانتین امشب (شنبه) در دومین دیدارشان در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برابر هم به میدان می‌روند. علیرضا حقیقی، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران به احتمال زیاد در این دیدار نیز دروازه‌بان تیم ملی خواهد بود.

 

سایت فیفا گفت و گویی را با علیرضا حقیقی در آستانه بازی با آرژانتین انجام داده است.

 

فوتبال ایران همیشه دروازه‌بان های بزرگ زیادی را به خود دیده است. آنها پس از این که نتوانستند به جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی راه یابند، توانستند با قدرت جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را کسب کنند. از زمانی که مهدی رحمتی کناره‌گیری‌اش را از تیم ملی ایران اعلام کرد در جلوی نام دروازه‌بان ایران در جام جهانی برزیل یک علامت سوال وجود داشت. خیلی‌ها می‌خواستند بدانند که کارلوس کی‌روش در نهایت چه کسی را به عنوان دروازه‌بان ایران در جام جهانی معرفی خواهد کرد. حتی قبل از بازی با نیجریه نیز مشخص نبود که دروازه‌بان در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل چه کسی است تا این که در این دیدار و پس از مشخص شدن ترکیب ایران علیرضا حقیقی به عنوان دروازه‌بان تیم ملی ایران معرفی شد.

 

علیرضا حقیقی ۲۶ ساله در بازی برابر نیجریه که با تساوی بدون گل به پایان رسید، نمایش خوبی از خود به نمایش گذاشت و باعث شد که تیمش یک امتیاز حساس از این دیدار را کسب کند.

 

او همچنین باعث شد تا ایران برای اولین بار در تاریخ جام‌های جهانی در یک دیدار دروازه خود را بسته نگه دارد.

 

علیرضا حقیقی در گفت و گو با سایت فیفا درباره اولین حضورش در جام جهانی، اظهار کرد: همیشه آرزو داشتم تا بتوانم در جام جهانی با پیراهن کشورم به میدان بروم. خوشحالم که توانستم به آرزویم برسم. از مدت‌ها پیش هدفم حضور در جام جهانی بود. از خدا سپاسگذارم که به من کمک کرد تا بتوانم به این مهم دست یابم. احساس غرور می‌کنم که توانستم در جام جهانی برای کشورم به میدان بروم و دروازه‌ تیمم را بسته نگه دارم. البته این بدون کمک هم بازی‌هایم مقدور نبود.

 

حقیقی در ادامه درباره تساوی برابر نیجریه گفت: این یک موفقیت تیمی بود. خوشحالم که من هم نقشی در این موفقیت داشتم. عملکرد دفاعی ما برابر نیجریه خوب بود و خو‌شبختا‌نه توانستیم دروازه‌ خودمان را بسته نگه داریم. این یک امتیاز می‌تواند کمک زیادی به ما کند.

 

نمایش خوب حقیقی در اولین بازی برابر نیجریه نمی‌تواند خیلی هم شگفتی تلقی شود، چرا که کسی که حقیقی را آموزش داده احمدرضا عابدزاده ، دروازه‌بان بزرگ ایرانی در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بوده است. او همچنین از آموزش‌ها و نصحیت‌های ناصر حجازی ، دروازه‌بان بزرگ و فقید ایرانی بهره‌مند بوده است.

 

حقیقی در ادامه به سایت “فیفا” گفت: از حجازی و عابدزاده درس‌های زیادی آموخته‌ام که به من کمک کرده است. ناصر حجازی آموزش‌های زیادی به من داد. همچنین احمدرضا عابدزاده نیز که در تیم پرسپولیس مربی من بود، درباره اهمیت جام جهانی صحبت‌های زیادی با من کرد.

 

دروازه‌بان تیم ملی ایران در ادامه درباره رقابت با رحمان احمدی و دنیل داوری گفت: درست است که ما در زمین با هم رقابت می‌کنیم، اما دوستان خوبی برای هم هستیم و هدفمان یکی است. ما رفاقت خوبی با هم در تیم ملی ایران داریم. شما می‌توانید این را در بین دو نیمه و یا پس از سوت پایان مسابقه ببینید. با این رفاقت‌ها و هماهنگی که در تیم بود باعث شد که بتوانیم برابر نیجریه به تساوی برسیم. از رقیبانم در تیم ملی تشکر می‌کنم که به من اعتماد به نفس دادند و از من حمایت کردند تا بتوانم درون دروازه‌بان تیم ملی ایران قرار بگیرم.

 

حقیقی درباره تقابل با لیونل مسی، برنده چهار توپ فوتبال جهان، گفت: مسی قطعا یکی از فوتبالیست‌های جهان است، اما از تقابل با او ترسی ندارم. تمام تلاشم را می‌کنم تا بتوانم عملکرد خوبی برای کشورم داشته باشم. بازی کردن در اروپا تجربه زیادی به من داده است و مطمئنم که این تجارب در بازی با آرژانتین به من کمک خواهد کرد

 


comment نظرات ()
بوستانی: از قبل مشخص بود حقیقی دروازه‌بان اول است
نویسنده : سحر - ساعت ٢:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱

بوستانی: از قبل مشخص بود حقیقی دروازه‌بان اول است
او متزلزل نبود

 

 

مربی دروازه‌بان‌های تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه حضور حقیقی در دیدار مقابل نیجریه از قبل کاملا مشخص بود، گفت: حقیقی در دیدار مقابل نیجریه محکی جدی نخورد تا عیارش مشخص شود.

 

کریم بوستانی در خصوص عملکرد علیرضا حقیقی در بازی ایران برابر نیجریه، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: کادر فنی جهت انتخاب یک دروازه‌بان برای حراست از دروازه تیم ملی، سه گلر بسیار خوب را در اختیار داشت اما از قبل مشخص بود با توجه به آخرین دیدار دوستانه تیم ملی و حضور علیرضا حقیقی درون دروازه، وی به عنوان دروازه‌بان اول مقابل نیجریه به میدان می‌رود.

 

وی خاطرنشان کرد: به اعتقاد من هم رحمان و هم دانیال داوری هر دو توانایی حضور درون دروازه را دارند و از تجربه لازم نیز برخوردار هستند اما این کادر فنی است که در آخرین لحظات تصمیم می‌گیرد چه کسی درون دروازه قرار بگیرد.

 

مربی دروازه‌بان‌های استقلال عملکرد حقیقی را رضایت بخش خواند و افزود: درست است علیرضا در دیدار مقابل نیجریه آن محک جدی را که باید بخورد، نخورد تا عیارش برای همه مشخص شود اما خروج‌های خوبی داشت و توانست آرامش بسیار خوبی را درون دروازه داشته باشد. البته کادر فنی تیم ملی نیز با حقیقی بسیار صحبت کرده بود و شرایط روحی او را برای جدال با نیجریه آماده کرده بودند.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی که مربیان با حقیقی انجام داده بودند، استرس را از این بازیکن گرفته بود و او توانست تعداد معدود حملاتی را که نیجریه‌ای‌ها، روی دروازه ما داشتند، به خوبی دفع کرده و مهاجمان نیجریه را ناکام بگذارد.بوستانی در پاسخ به این پرسش که آیا حقیقی می‌تواند مقابل آرژانتین حضور داشته باشد یا کادر فنی یکی دیگر از دروازه‌بانان را درون دروازه قرار بدهد?، گفت: با توجه به اینکه حقیقی در مقابل نیجریه متزلزل نبود، به احتمال زیاد او در دیدار با آرژانتین نیز سنگربان تیم ملی خواهد بود. البته امیدوارم هر کدام از آنها که درون دروازه قرار می‌گیرند، بتوانند مقابل آرژانتین و بوسنی عملکرد قابل قبولی داشته و از دروازه ایران به خوبی حراست کنند.

 


comment نظرات ()